O KLUBU YAWARA 

YAWARA JUDO club - oficiální název Sportovní klub YAWARA Prague z.s.  má své stanovy a řád, kterými se řídí. Seznámit se s právy, povinnostmi a výhodami  členů klubu  můžete  kliknutím na přílohu, kterou naleznete ve spodní části této stránky. 

TRENÉRSKÝ TÝM 

Vedoucí trenérkou klubu je Mgr. Irina Gračova  (1. dan, 1973 r.n.), která  se  věnuje  trenérské činnosti od roku 1991.

 

Gračova Irina má dva vysokoškolské vzdělání. V roce 1996 ukončila vysokoškolské
vzdělání na Státní Univerzitě ve Vladivostoku a v roce 2001 absolvovála Vysokou školu v oboru
Psychologie a sportovní psychologie.

- Jako trenérka v Rusku pracovala ve sportovní škole olympijské přípravy, kde získala nejvyšší trenérskou třídu (Trenérsko-metodická komise RSJu od 29.6.2005).

-  absolvovala  seminář instruktora University Kodokana Koji Komata (7.dan) a Yasuhiro Yamashita (8.dan).

Během své sportovní kariéry získala  medaile z mezinárodních turnajů v Americe, Číne, Mongolsku, Kazachstánu,  Rusku na Ukrajině. Několik významných charakteristik biografie trenérky  JUDO klubu YAWARA  Prague:

- za sportovní úspěchy jí byl udělen titul Mezinárodní mistryně sportu (Sportovní komise RSJu od 15.11.1999). 

- Jako rozhodčí se zúčastnila  jak tuzemských,  tak i mezinárodních soutěží a držitelem I.třídy (Komise rozhodčích RSJu od 29.12.2002). 

Starší trenérkou mlaďat a žáků je Sabina Merklová (1. dan, 1996 r.n.)

Sabina začínala s judem na ZŠ Trávničkova ve svých 5 letech. Po šesti letech přípravy poprvé vyhrála Přebor ČR a od té doby se každoročně zúčastnila Mistrovství ČR a stala se 7 x mistryní ČR, 2 x vícemistryní, 3 x získala bronzovou medaili a také byla 3 x součástí týmu, který získal titul Mistři ČR. Od roku 2010 do 2016 byla  členkou reprezentace ČR. V roce 2012 a 2013  byla oceněná Pohárem jako nejlepší judistka roku.

V období 2012 až 2016 studovala na Sportovním gymnáziu v Plzni. Nyní je studentkou VŠ- ČVUT Fakulta Biomedicínského inženýrství obor Fyzioterapie.

Během svojí sportovní kariéry se zúčastnila několika Mezinárodních soustředění po celé Evropě a dvou soustředění juda v Japonsku.

Nejlepší výsledky na Mezinárodních závodech v zahraničí:

EYOF (European youth olympic games) Trabzon (TUR) 2011 a  Utrecht (NED) 2013 -5.místo

Mistrovství Světa - Kiev (UKR) 2011 a  Miami (USA) 2013 - 9.místo

International cup Bad Blankenburg (GER) 2013 a European cup Coimbra (POR) 2013 - 3. místo

European cup cadets Coimbra (POR) 2012 - 1.místo

Trenér juniorů a dospělých  je Kruglov Dmitry, (1. Dan, 1967 r.n.)

 

SK Yawara Prague spolupracuje i s Ruským Svazem Juda Novosibirského regionu. Každoročně k nám přijíždí zkušený trenér Kruglov Dmitry, který předavá své zkušenosti našim mladým judistům a předvádí své oblíbené chvaty a kombinace.

           

Kruglov Dmitry má vysokoškolské vzdělání. V roce 1991 Kruglovovi Dmitrýmu Ruským svazem juda byl udělen titul Mistr Sportu.

Začínal jako trenér v Novosibirské sportovní škole Olympijské připravy (1990-1993). Od roku 2006 do roku 2012 byl  předsedou  Novosibirského svazu juda. V posledních letech  Kruglov působil  ve funkci  vícepředsedy Novosibirského krajského svazu juda a  měl  na starosti  mezinárodní vztahy mezi trenéry a sportovci.

Trenérem mláďat a žáků je Nikita Sydorenko (1.Kyu, 1997 r.n.)

Nikita začal s judem ve deseti letech v klubu “Kristall”, který se nachází ve Zaporozží. Během svojí sportovní kariéry se zúčastnil turnaje v Antalii, Kijevu, Odesse a Budapešti. Ve patnácti letech byl třetí na mistrovství Ukrajiny ve váhové kategorie 60 kg. 

 

Na Ukrajině vystudoval vysokou školu (ZNTU) obor: “Předškolní a mimoškolní pedagogika”. Momentálně je studentem posledního ročníků Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra, která se nachází v Praze, obor: “sportovní a kondiční specialista”.

Stanovy Sportovní klubu YAWARA Prague, z.s

© 2023 Marketing materiály KH&M Consulting  s.r.o.